Busy Polska -  Holandia -Belgia

Przewozy do Holandii od 260 zł / os. oraz wyjątkowe promocje.
Bezpieczna podróż do Holandii i Belgii
Nowa flota pojazdów:
- niskie ryzyko awarii,
- ogrzewanie postojowe,
- klimatyzacja,
- regulowane fotele,
- WiFi, TV, 230V
- koce, poduszki

Z kartą stałego klienta Prima Bus szósty przejazd             GRATIS !!!

Promocje Prima Bus
                        Najlepsze busy z Polski do Holandii i Belgii

bhs.pl

Belgia Holandia serwis

Mieszkanie w Holandii

Co warto wiedzieć przed wynajęciem mieszkania w Holandii?

Holandia to jeden z najchętniej obieranych kierunków przez Polaków, którzy decydują się na życie i zarabianie poza granicami Polski. Ale znalezienie pracy to jeszcze nie wszystko. Oprócz tego trzeba jeszcze znaleźć sobie właściwe miejsce do życia po pracy. Wielu Polaków decyduje się na wynajem mieszkania w Holandii. Oto najważniejsze informacje, które warto wiedzieć na ten temat.

Czego potrzeba do wynajęcia mieszkania w Holandii?

Przede wszystkim aby ktoś chciał wynająć nam mieszkanie w Holandii powinniśmy przedstawić zaświadczenie o dochodach, które potwierdzi, że będziemy mieli z czego opłacić lokal. Zdarza się, że niektórym udaje się wynajęcie bez tego, jednak jest to niezwykle trudne lub wymaga wpłaty o wiele wyższej kaucji.

Jakie opłaty trzeba ponieść?

Aby wynająć mieszkanie należy liczyć się z pewnymi kosztami. Przede wszystkim wymagane będzie zapłacenie kaucji. Jest to opłata, która jest zwracana przy wyprowadzić, o ile oddajemy mieszkanie w takim stanie, w jakim je zastaliśmy. Oprócz tego konieczne będzie także uiszczenie opłaty za pośrednictwo dla biura nieruchomości, która jest zwykle równowartością miesięcznego czynszu, ale może być także ustalana indywidualnie.

Jaką agencję nieruchomości wybrać?

Wybierając agencję nieruchomości warto przede wszystkim kierować się opiniami znajomych, którzy już z usług danej agencji korzystali. Warto dowiedzieć się także na popularnych forach lub od innych zainteresowanych, jakie opłaty pobierają dane agencje oraz w których zatrudnieni są Polacy, którzy pomogą przejść przez konieczne formalności i przetłumaczyć potrzebne dokumenty oraz umowę wynajmu.

Na co zwrócić uwagę podczas oglądania mieszkania?

Oglądając mieszkanie po raz pierwszy warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim jeśli nie wynajmujemy za pośrednictwem agencji tylko bezpośrednio od osoby prywatnej, powinniśmy zawsze poprosić wynajmującego o ważny akt własności, by sprawdzić czy rzeczywiście jest on właścicielem mieszkania. W przeciwnym razie możemy narazić się na spore problemy. Warto także zainteresować się ostatnimi rachunkami, by wiedzieć, czego sami możemy się spodziewać.

Jakie są ceny wynajmu mieszkania w Holandii?

Cena wynajmu mieszkania może być bardzo różna w zależności od tego czy składa się na nią jedynie czynsz czy również rachunki oraz ze względu na położenie mieszkania i bliskość konkretnej infrastruktury. Miesięczny czynsz wynosi zwykle około 500-700 €, ale do tego doliczyć trzeba także rachunki, które w miesiącu wynieść mogą około 180 €. Najdroższe są oczywiście mieszkania w Amsterdamie. Tam wynajem dwupokojowego mieszkania może kosztować nas nawet 1500 € na miesiąc.