Busy Polska -  Holandia -Belgia

Przewozy do Holandii od 260 zł / os. oraz wyjątkowe promocje.
Bezpieczna podróż do Holandii i Belgii
Nowa flota pojazdów:
- niskie ryzyko awarii,
- ogrzewanie postojowe,
- klimatyzacja,
- regulowane fotele,
- WiFi, TV, 230V
- koce, poduszki

Z kartą stałego klienta Prima Bus szósty przejazd             GRATIS !!!

Promocje Prima Bus
                        Najlepsze busy z Polski do Holandii i Belgii

bhs.pl

Belgia Holandia serwis

Najpopularniejsze świadczenia socjalne w Holandii

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem pracy w Holandii?

świadczenia socjalne w Holandii

Wielu Polaków, którzy decydują się na wyjazd do pracy poza granice Polski chętnie wybiera na swoje nowe miejsce do życia Holandię, a sama podróż realizowana jest busem. Nic w tym dziwnego. Polaków zachęcają zarówno dobre zarobki, jak i wiele korzystnych świadczeń socjalnych. Oto najważniejsze zasiłki w Holandii, które mogą przysługiwać obywatelom Polski, pracującym w Holandii.

Zasiłek dla bezrobotnych

Zasiłek dla bezrobotnych jest nazywany w Holandii Werkloosheidswet (WW). Aby go uzyskać konieczne jest przepracowanie w tym kraju przynajmniej 26 tygodni wciąż przeciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. Świadczenia socjalne w Holandii przyznawane osobom bezrobotnym wypłacane są przez okres co najmniej trzech miesięcy, jednak nie dłużej niż 38 miesięcy. Wysokość zasiłku może wynieść nawet do 75% ostatniej płacy, w zależności od jej wysokości.

Zasiłek rodzinny

W Holandii wypłacany jest także zasiłek rodzinny zwany inaczej Kinderbijslag. Przysługuje on wszystkim rodzicom pracującym legalnie w Holandii, których dziecko nie ukończyło osiemnastego roku życia. Aby otrzymać to świadczenie rodzic koniecznie musi być zameldowany na terenie Holandii. Co ciekawe zasiłek może być wypłacony również wtedy, gdy dziecko przebywa w Polsce. O zasiłek ten nie można ubiegać się wcześniej, niż po trzech miesiącach przepracowanych w Holandii.

Zasiłek socjalny


Zasiłek socjalny znajdziemy w Holandii pod nazwą Wet werk en bijstand. Przysługuje on tym osobom, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. O przyznaniu zasiłku decyduje gmina, a jego wysokość zależna jest właśnie od niej i ustalana co pół roku na podstawie weryfikacji dochodów świadczeniobiorcy. Dodatkowe wsparcie przysługuje rodzicom, którzy wychowują dziecko samotnie. 

Dodatek na dziecko w Holandii

Każdy kto pobiera zasiłek rodzinny ma także prawo do otrzymania Kindgebonden budget czyli dodatku na dziecko. Jego wysokość zależna jest zarówno od wysokości zarobków, jak i ilości dzieci w rodzinie. Dodatek na dziecko otrzymuje się co miesiąc i ma on formę zaliczki,co oznacza, że pod koniec określonego okresu rozliczeniowego dostaniemy zwrot dodatkowych kosztów lub będziemy musieli zwrócić nadwyżki.

Zasiłek macierzyński

W Holandii obowiązuje także zasiłek macierzyński. Może on wynieść 100% dochodu uzyskiwanego do tej pory jeśli nie jest to kwota wyższa niż ustalona. Świadczenie to wypłacane jest łącznie przez cztery miesiące czyli przez sześć tygodni przed planowanym terminem porodu i dziesięć tygodni po porodzie. Należy pamiętać, że do wniosku składanego w UVW należy koniecznie dołączyć zaświadczenie o ciąży.