Busy Polska -  Holandia -Belgia

Przewozy do Holandii od 260 zł / os. oraz wyjątkowe promocje.
Bezpieczna podróż do Holandii i Belgii
Nowa flota pojazdów:
- niskie ryzyko awarii,
- ogrzewanie postojowe,
- klimatyzacja,
- regulowane fotele,
- WiFi, TV, 230V
- koce, poduszki

Z kartą stałego klienta Prima Bus szósty przejazd             GRATIS !!!

Promocje Prima Bus
                        Najlepsze busy z Polski do Holandii i Belgii

bhs.pl

Belgia Holandia serwis

Małe miasteczka Holandii

Skarby Holandii

Będąc w Holandii niewątpliwie warto zobaczyć Amsterdam. To przepiękne miasteczko o charakterystycznych kanałach, kolorowych uliczkach, z pozytywnymi mieszkańcami. 

Jednak Holandia to nie tylko Amsterdam

Warto odwiedzić też inne, czasem małe miasteczka, gdzie można zobaczyć wiecznie żywą kulturę i tradycję tego niesamowitego kraju. Leiden jest starym miastem uniwersyteckim. Znajdziemy tu typową holenderską średniowieczną architekturę, wąskie kanały, uliczki i kamienice. Centrum miasta jest niewielkie, więc idealnie nadaje się na spacer pieszo. Leiden to rodzime miasto Rembrandta. 

W tym mieście miały początki hodowli słynnych holenderskich tulipanów W Leiden znajduje się jeden z najstarszych w Europie uniwersytetów, gdzie jednym z wykładowców był Albert Einstein.

Rotterdam to miasto portowe, które podobno zarabia na całą Holandię. Podczas wojny miasto zostało niemal doszczętnie zniszczone, a przetrwał jedynie piękny ratusz miasta. Dzisiaj Rotterdam ma najnowocześniejszą architekturę ze wszystkich holenderskich miast. Entuzjaści marynistyki powinni wybrać się do Rotterdamu w pierwszy weekend września, ponieważ wtedy odbywają się dni otwarte portu w Rotterdamie.

Do Rotterdamu przylega Scheidam, które słynie z wyrobu alkoholu. Powstawały tu największe holenderskie gorzelnie. Zobaczymy tu również wspaniałe wiatraki, które niegdyś służyły do mielenia słodu jęczmiennego dla gorzelni. Dordrecht to najstarsze miasto historycznej Holandii. Leży na skraju prowincji Holland i zazwyczaj jest omijane przez większość turystów. 

Co ciekawe, żaden dom na starym mieście nie stoi tutaj prosto.

Edam to jedna z bardziej uroczych holenderskich wsi. W każda środę, od 8 lipca do 19 sierpnia, w godzinach 10:30 - 12:30 odbywa się na tutejszym rynku tradycyjny bazar serów. 

Sery są dostarczane na rynek łodziami, tam kontrolowane, ważone i sprzedawane. Ser jest młody, czyli miękki i łagodny w smaku ,w przeciwieństwie do starszego, twardszego i ostrego sera z Goudy. We wsi Volendam liczni turyści z całego świata mają okazję skosztować wyśmienicie uwędzonego świeżego holenderskiego węgorza, makreli i śledzia. Mimo natłoku turystów, mieszkańcy wsi zachowali swoja unikalna odrębność obyczajów.


Busy do Rotterdamu

Miasteczka Holandii